Music academy
Dobrodosao/la na 4umsku muzicku akademiju.Registruj se,upisi na akademiju,pohadjaj casove i postani zvezda!
Music academy
Dobrodosao/la na 4umsku muzicku akademiju.Registruj se,upisi na akademiju,pohadjaj casove i postani zvezda!
Music academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Music academy

Dobrodosli na 4umsku muzicku akademiju.Ovde imate priliku da postanete zvezda!Uzivajte
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Nauka o instrumentima

Go down 
+4
~!~Vaka~!~
*Boxy*
^StarStruck^
Una*cattiva*ragazza*admin
8 posters
AuthorMessage
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyMon Aug 17, 2009 3:47 am

Ovo je ucionica nauke o instrumentima.
Prijavljeni clanovi:

Lady B
Miss Boxy
Vanja Paunovic
SERDJICA

NASTAWNIK: Alexis Parker
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 23, 2009 2:32 am

Dobrodosli.Ja sam Alexis Parker i predavacu vam nauku o muz instrumentima.
Za pocetak,neka se svi predstave pa cu vam veceras odrzati predavanje.
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 23, 2009 4:25 am

Ja sam Lady B... Imam 24 godine Smile Dosla sam ovde da bih postala zvijezda Smile
Back to top Go down
*Boxy*
Tvoj prvi cd je izasao
Tvoj prvi cd je izasao
*Boxy*


Female Sagittarius Posts : 168
Points : 232
Birthday : 1996-11-28
Join date : 2009-08-17
Age : 27

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 23, 2009 6:50 am

Ja sam Miss Boxy , imam 20 god...i zhelim da postanem zwezda..^^
Back to top Go down
~!~Vaka~!~
Ti si prava zvezda!
Ti si prava zvezda!
~!~Vaka~!~


Female Aries Posts : 711
Points : 864
Birthday : 1998-04-18
Join date : 2009-08-17
Age : 26
Location : *NeGdE u SwOm SwEtU*

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 23, 2009 7:30 am

Ja sam Vanja Paunovic,imam 19..god i ja narawno zelim da postanem zwezda
Back to top Go down
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 23, 2009 1:24 pm

Ok.Drago mi je sto pohadjate moj predmet.Evo danas radimo o instrumentima uopsteno i njihovoj podeli.

Muzički istrumenti su sprave na kojima se izvode muzička dela.
Oni koji se danas upotrebljavaju u umetničkoj muzici dele se na tri glavne grupe:
1. Žičani - prema načinu proizvođenja tona, dele se na gudačke (violina, viola, violončelo, kontrabas) i na instrumente za okidanje (harfa, klavsen, gitara, mandolina i dr.).
2. Duvački - dele se na drvene (pikolo, flauta, klarinet, oboa, fagot i dr.) i limene (horna, truba, trombon, tuba i dr.).
3. Udaraljke - mogu biti određene visine tona (timpan, ksilofon, zvoničići, zvona i dr.) ili neodređene (veliki bubanj, doboš, činele, tam-tam, gongi dr.)
4. Specijalne kombinovane vrste - pripadaju klavir, orgulje, čembalo, harmonijumi dr.
5. Mehanički instrumenti reprodukuju muzičko delo bez neposrednog učešća umetnika-izvođača; obično su to sprave koje se stavljaju u pokret bilo mehaničkim putem, bilo električnim pogonom (vergl, piavola, muzička kutija, gramofon, orkestrion i dr.).



To bi bilo nesto ukratko.Sledecih casova cemo obradjivati svaki instrument posebno.Za kao neki domaci na pm mi posaljite 2-3 recenice o vasem instrumentu i po danasnjem predavanju ga svrstajte u odredjenu grupu.
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
*Boxy*
Tvoj prvi cd je izasao
Tvoj prvi cd je izasao
*Boxy*


Female Sagittarius Posts : 168
Points : 232
Birthday : 1996-11-28
Join date : 2009-08-17
Age : 27

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 23, 2009 1:31 pm

ew ja sad shaljem..
Back to top Go down
..♪:Jana ♥ Wookee:♪..
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
..♪:Jana ♥ Wookee:♪..


Female Aries Posts : 261
Points : 314
Birthday : 1996-04-07
Join date : 2009-08-26
Age : 28

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyWed Aug 26, 2009 3:15 pm

Zdravo ja sam Jana Cook i imam 20 godina..
Back to top Go down
kriss
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
kriss


Female Scorpio Posts : 267
Points : 315
Birthday : 1997-10-31
Join date : 2009-08-26
Age : 26
Location : In Californija

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyThu Aug 27, 2009 6:10 am

Ja sam Himera, imam 12 godina itd, itd. volela bih da znam sve o instrumentima i zato sam odabrala ovaj predmet.
Back to top Go down
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyThu Aug 27, 2009 11:50 am

Ok.Domaci predajte do sutra ko nije.Radimo novo i naravno ocene (:
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
Saki
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Saki


Female Aquarius Posts : 295
Points : 333
Birthday : 1997-01-27
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : Umcari

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 30, 2009 4:28 am

Domaci zadatak:

Gitara


Gitara je zicani instrument.Najcesce ima 6 zica [e - a - d¹ - g¹ - b¹ - e²],koje zvuce oktavu nize.Zvuk se postize okidanjem zica prstima ili trzalicom (plеktrоnоm,plektrumom).
Back to top Go down
kriss
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
kriss


Female Scorpio Posts : 267
Points : 315
Birthday : 1997-10-31
Join date : 2009-08-26
Age : 26
Location : In Californija

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Aug 30, 2009 10:46 am

Domaci zadatak:

Bubnjevi


Бубањ је музички инструмент у породици перкусионистичких инструмената, стручно класификован као мембранофон. Бубњеви се састоје од барем једне мембране, која се назива мембрана или глава бубња, која је развучена преко шкољке и довољно затегнута да произведе звук услед удара палицом или дланом руке. Бубњеви спадају у најстарије и најраспрострањеније инструменте, а дизајн им се у основи није променио стотинама година.
Back to top Go down
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyMon Aug 31, 2009 3:24 am

Ok.Sledeci put domaci saljite na pm
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
kriss
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
kriss


Female Scorpio Posts : 267
Points : 315
Birthday : 1997-10-31
Join date : 2009-08-26
Age : 26
Location : In Californija

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyMon Aug 31, 2009 3:42 am

Sori.
Back to top Go down
Saki
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Saki


Female Aquarius Posts : 295
Points : 333
Birthday : 1997-01-27
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : Umcari

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyMon Aug 31, 2009 5:33 am

Izvini
Back to top Go down
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Sep 06, 2009 2:39 pm

Ok.Prvi insturment koji cemo da radimo je klavir.

Uopsteno
Klavir je instrument sa tipkama koji proizvodi ton udarom batića, koji je povezan sa tipkom, u žicu. Opseg mu je od subkontra A (2A) do c5. Literatura se piše u dva linijska sistema, gornji svira desna ruka i piše se uglavnom u violinskom ključu, donji linijski sistem svira lijeva ruka i piše se većinom u bas ključu. Izvođač na klaviru se zove pijanist. Zbog svojih velikih tehničkih i muzičkih mogućnosti je jedan od instrumenata sa vrlo bogatom muzičkom literaturom.

Postanak
Klavir se razvio iz čembala, klavikorda i drugih srodnih instrumenata sa tipkama. Opće prihvaćeno mišljenje je da je klavir izumio Bartolomeo Cristofori oko 1720. godine, tako što je upotrijebio mehanizam sa batićima koji udaraju o žicu, umjesto dotada korštenih mehanizama u instrumentima sa tipkama. Na taj način je postigao da jačina tona ovisi o jačini udara prsta na tipku. Zato su se ti prvi klaviri nazivali piano e forte ( ital. tiho i glasno). Piano e forte je prvi počeo graditi Gottfried Silbermann njemački graditelj instrumenata sa tipkama. Njegovi učenici su te klavire nastavili proizvoditi i usavršaviti u Engleskoj i Beču, te su mehanizmi nastali tamo dobili svoja imena po tim pojmovima. Građenje klavira sa bečkom mehanikom je bilo najmasovnije na prelazu iz 19. u 20. vijek, ali tokom prošlog vijeka potisnula je engleska mehanika, te se takvi grade i danas.

Domaci
Nabrojte mi tri poznata graditelja klavira.Domaci saljite na pm i naznacite u naslovu poruke da je domaci iz ovog predmeta.
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
<Sweetest Girl<3
U pripremi je tvoj prvi cd
U pripremi je tvoj prvi cd
<Sweetest Girl<3


Female Taurus Posts : 119
Points : 136
Birthday : 1997-05-11
Join date : 2009-09-09
Age : 27
Location : Tu negdje...... xD

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Sep 13, 2009 12:33 pm

Ja sam Kelly Lee, imam 16 godina i voljela bih da znam sve o instrumentima, i zato sam se upisala ovdje! Smile
Back to top Go down
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptySun Sep 13, 2009 12:47 pm

ok.uradi domaci koji sam zadala.rok ti je do sutra.onda radimo novo.
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima EmptyTue Sep 22, 2009 3:48 am

Sledeci instrument je violina.

Uopsteno
Violina je gudački instrument sa četiri žice, i od svih gudačkih instrumenata proizvodi najviše tonove i najmanjih je dimenzija.

Istorija
Violina je nastala u sjevernoj Italiji u ranom 16. stoljeću. Prvi graditelji violina vjerojatno su spojili elemente tri tada raširena glazbala: rebek koji je bio u uporabi od 10. stoljeća (nastao od arapskog glazbala zvanog rabab), renesansne gusle i lira da braccio. Jedan od najranijih detaljnih opisa tog glazbala, uključujući i njegovo ugađanje je Jambe de Ferov Epitome musical, objavljen u Lyonu 1556. Do tada se violina već bila počela širiti Europom. Najstariju dokumentiranu violinu sa četiri žice nalik modernoj, izgradio je 1555. godine Andrea Amati. Druge violine koje se spominju ranije imale su samo tri žice. Postala je omiljeno glazbalo među uličnim sviračima i plemstvom, što pokazuje i činjenica da je francuski kralj Karlo IX 1560. godine od Amatija naručio 24 violine. Iz toga kompleta je i najstarija očuvana violina poznata kao "Karlo IX", proizvedena u Cremoni oko 1560. Violina "Mesija" ili "Le Messie" (poznata i kao "Salabue" koju je proizveo Antonio Stradivari 1716. nikada nije korištena i još uvijek je u neiskvarenom stanju. Danas se nalazi u muzeju Ashmolean u Oxfordu.

Nesto o gudalu
Sastoji se od štapa, struna (načinjenih od konjskih dlaka), žabice i vrha. Žabicom se najčešće svira kada želimo postići oštar ton, a u vrhu se svira kada želimo postići mekan ton. Na strune se nanosi kalafonij tj. neka vrsta smole radi ugodnijeg zvuka. Za strune gudala koristi se rep muškog konja, jer ženkin dolazi u kontakt s urinom.



E sada malo tezi domaci
Napisite 2 graditelja violina,nesto o zicama i raspon tonova.Ako sve tacno uradite dobijate 2 petice Smile
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
Sponsored content





Nauka o instrumentima Empty
PostSubject: Re: Nauka o instrumentima   Nauka o instrumentima Empty

Back to top Go down
 
Nauka o instrumentima
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Nauka o instrumentima

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Music academy :: Music academy! :: Ucionice-
Jump to: