Music academy
Dobrodosao/la na 4umsku muzicku akademiju.Registruj se,upisi na akademiju,pohadjaj casove i postani zvezda!
Music academy
Dobrodosao/la na 4umsku muzicku akademiju.Registruj se,upisi na akademiju,pohadjaj casove i postani zvezda!
Music academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Music academy

Dobrodosli na 4umsku muzicku akademiju.Ovde imate priliku da postanete zvezda!Uzivajte
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Istorija muzike

Go down 
+6
~Sanja Barken~ <3
♥ DeMiLy FaN ♥
~!~Vaka~!~
*Boxy*
^StarStruck^
Una*cattiva*ragazza*admin
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Aug 17, 2009 3:44 am

First topic message reminder :

Ovo je ucionica istorije muzike.
Prijavljeni ucenici:


Miss Boxy
Vanja Paunovic
Serdjica
Sanja Barken
Alex Key
Jana Cook
Alexis Parker
Miss Sanchez


Profesor ^StarStruck^ ~ LadyB
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net

AuthorMessage
<Sweetest Girl<3
U pripremi je tvoj prvi cd
U pripremi je tvoj prvi cd
<Sweetest Girl<3


Female Taurus Posts : 119
Points : 136
Birthday : 1997-05-11
Join date : 2009-09-09
Age : 27
Location : Tu negdje...... xD

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptySun Sep 13, 2009 12:33 pm

Zovem se Kelly Lee imam 16 godina...... Smile
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptySun Sep 13, 2009 4:01 pm

Dobro dosla na moj predmet Wink
Niko ovaj domaci nije uradio.. Imate sve po jedan minus.. Osim Kelly zato sto je tek dosla..!
Back to top Go down
Una*cattiva*ragazza*admin
Administrator
Una*cattiva*ragazza*admin


Female Libra Posts : 456
Points : 662
Birthday : 1993-10-12
Join date : 2009-08-16
Age : 30

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Sep 14, 2009 1:46 am

Ja nigde nisam mogla da nadjem odgovor a nisam htela da lupam Smile
Back to top Go down
https://music-academy.forumotion.net
<Sweetest Girl<3
U pripremi je tvoj prvi cd
U pripremi je tvoj prvi cd
<Sweetest Girl<3


Female Taurus Posts : 119
Points : 136
Birthday : 1997-05-11
Join date : 2009-09-09
Age : 27
Location : Tu negdje...... xD

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Sep 14, 2009 6:20 am

Ja sam bas sad htjela da nadjem nesto...... Smile
Back to top Go down
..♪:Jana ♥ Wookee:♪..
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
..♪:Jana ♥ Wookee:♪..


Female Aries Posts : 261
Points : 314
Birthday : 1996-04-07
Join date : 2009-08-26
Age : 28

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Sep 14, 2009 8:56 am

Una*cattiva*ragazza*admin wrote:
Ja nigde nisam mogla da nadjem odgovor a nisam htela da lupam Smile

me too
Back to top Go down
~!~Vaka~!~
Ti si prava zvezda!
Ti si prava zvezda!
~!~Vaka~!~


Female Aries Posts : 711
Points : 864
Birthday : 1998-04-18
Join date : 2009-08-17
Age : 26
Location : *NeGdE u SwOm SwEtU*

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Sep 14, 2009 1:46 pm

..♪:Jana ♥ Wookee:♪.. wrote:
Una*cattiva*ragazza*admin wrote:
Ja nigde nisam mogla da nadjem odgovor a nisam htela da lupam Smile

me too

ME TOO
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Sep 14, 2009 2:13 pm

Mogli ste da zakljucite iz teksta.. ali nema veze...
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyTue Sep 22, 2009 2:43 pm

Danas cemo da radimo Srpske operske kompozitore i srpsku operu Wink
Istorija klasične muzike u Srbiji je relativno kratka, i počinje tek polovinom XIX veka. Ipak, još je Jovan Sterija Popović razmišljao o prvoj nacionalnoj operi i čak je počeo da radi na libretu za operu koju je nazvao „Postanak srbskog carstva“, ali nikada nije završio rad na njemu. Razlog njenom pojavljivanju tako kasno u odnosu na ostali deo Evrope verovatno leži u činjenici da je Srbija bila pod turskom vlašću veoma dugo, te da se uspela osloboditi tog uticaja vrlo kasno. Mnoge evropske zemlje su posedovale dugu muzičku tradiciju. Čak i kada su se pojavili srpski kompozitori, oni su se svi školovali u evropskim muzičkim centrima (Budimpešta, Beč, Lajpcig, Rim, Pariz). U operskoj muzici je došlo do pojave najpre kraćih opera koje su sve bile nacionalnog karaktera, vezane za vreme provedeno pod turcima.
Prvu srpsku operu, doduše amatersku, izvelo je Srpsko pevačko društvo iz Bele Crkve (Banat) prvi put 1880. godine u Novom Sadu. Bila je to opera u jednom činu „Miloš Obilić”, koju je napisao profesionalni vojnik i muzički posvećenik Sima Mičin (1843.-1904.), tadašnji predsednik Društva. Ista opera je izvedena i 1883. godine u Temišvaru, ali u dva čina. Kritika je operu okarakterisala kao diletantsku, ali ipak je to pionirski pokušaj da se krene i u tom pravcu muzičke umetnosti u nas.
Prva "prava" opera kod nas je „Na uranku” Stanislava Biničkog praizvedena 1903. godine. Partitura i veći deo orkestarskog materijala ove opere je izgubljen u bombardovanju Beograda 1941., ali je na osnovu fragmenata, određenih snimaka i sećanja, kao i na osnovu klavirskog izvoda operu obnovio i ponovo orkestrirao dirigent Angel Šurev. I sledeća izvedena opera, iako je između napisano još nekoliko, je bila Bajićev „Knez Ivo od Semberije”. Počinju da se pišu i opere vezane za književna dela domaćih autora, kao što su „Knez od Zete” (Konjović prema Lazi Kostiću), „Suton” (Hristić prema Ivi Vojnoviću) ili „Pokondirena tikva“ (Logar prema Steriji).
Tek mnogo kasnije, pretežno posle II Svetskog rata nastaju i dela koja nisu vezana za istoriju i tradiciju balkanskog poluostrva, kao što je opera Gilgameš Rudolfa Bručija koja je postavljena u Srpskom narodnom pozorištu '80-tih godina XX veka, a izvođena čak i u Bagdadu i Vavilonu pred hiljadama gledalaca.


Domaci: 3 kompozitora i 3 djela, djela MORAJU biti od tih kompozitora
Back to top Go down
Andy :)
Novajlija na akademiji
Novajlija na akademiji
Andy :)


Female Scorpio Posts : 18
Points : 23
Birthday : 1995-10-25
Join date : 2009-09-16
Age : 28

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyWed Sep 23, 2009 1:18 pm

Ja nisam upisana,ali sam se prijawila za Owaj predmet.... Smile
Back to top Go down
Andy :)
Novajlija na akademiji
Novajlija na akademiji
Andy :)


Female Scorpio Posts : 18
Points : 23
Birthday : 1995-10-25
Join date : 2009-09-16
Age : 28

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: ^StarStruck^   Istorija  muzike - Page 2 EmptyWed Sep 23, 2009 1:27 pm

Ja sam Andy i imam 13 godina...obozavam muziku i zato sam se prijavila za ovaj predmet....


Last edited by Andy :) on Wed Sep 23, 2009 1:33 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
~!~Vaka~!~
Ti si prava zvezda!
Ti si prava zvezda!
~!~Vaka~!~


Female Aries Posts : 711
Points : 864
Birthday : 1998-04-18
Join date : 2009-08-17
Age : 26
Location : *NeGdE u SwOm SwEtU*

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyWed Sep 23, 2009 1:28 pm

Sledeci put domaci salji nastawnici na PM
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyWed Sep 23, 2009 4:01 pm

Domaci je poslala... Ok je, nova je pa ne zna..
Sta je sa ostalima?
Jana?
Vanja?
Gdje su vasi domaci?
Imate vremena do sutra u 00:00 Smile
Back to top Go down
..♪:Jana ♥ Wookee:♪..
Paparazzo te ne ostavlja na miru
Paparazzo te ne ostavlja na miru
..♪:Jana ♥ Wookee:♪..


Female Aries Posts : 261
Points : 314
Birthday : 1996-04-07
Join date : 2009-08-26
Age : 28

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyThu Sep 24, 2009 7:10 am

tek sad vidim da imamo novi domaci..saljem odma!!
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyThu Sep 24, 2009 2:08 pm

Ok...
Jos vanja nije nista poslala.. I ovi sto nisu redovni...
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyFri Sep 25, 2009 3:00 am

Batalite slanje! Smile
Time`s up...
Idemo na novu lekciju... Prelazimo na srpske operske kompozitore...

Stanislav Binicki
Stanislav Binički (Jasika kod Kruševca, 27. jul 1872 — Beograd 15. februar 1942) je bio poznati srpski kompozitor, dirigent i pedagog. Smatran je najvećim predstavnikom srpske klasične muzike.
Prva muzička znanja stekao je od Stevana Mokranjca i Josifa Marinkovića, pevajući u horu Obilić. Za vreme studija na Filozofskom fakultetu u Beogradu osniva Akademsko muzičko društvo. Zatim, posle jednogodišnjeg rada u gimnaziji u Leskovcu odlazi u Minhen, gde, između 1895. i 1899. godine, studira kompoziciju i solo pevanje. Nakon završenih studija, vratio se u Beograd, gde je učestvovao u razvoju muzičke i pedagoške delatnosti. Postaje vojni kapelnik i osniva prvi simfonijski Beogradski vojni orkestar, a 1904. i Muziku kraljeve garde kojom diriguje do 1920. Zajedno sa Mokranjcem i K. Manojlovićem osniva Srpsku muzičku školu. Bio je horovođa mnogih pevačkih društava i dirigent Narodnog pozorišta, gde je i 1920. godine osnovao Operu, čiji je prvi dirigent i direktor bio.
Od 1924. posvećuje se komponovanju, poznat je i po tome što je za svoje kompozicije koristio folklorne motive. Njegovo najpoznatije delo je, prva u srpskoj muzici, opera Na uranku, opera u jednom činu iz 1903, na tekst Branislava Nušića, koja se smatra prvom srpskom operom sa elementima narodne muzike.
Autor je većeg broja kompozicija za vojne duvačke orkestre: uvertire Iz mog zavijčaja, ciklusa narodnih pesama u obradi Na Liparu, ciklusa Pesme iz Južne Srbije i Mijatovke, vojnih marševa Marš na Drinu i Paradni marš. Smatra se da je najpoznatiji srpski marš, Na Drinu, Binički posvetio pukovniku Stojanoviću, koji je poginuo u Bici na Ceru.
Komponovao je muziku za bajku Ljiljan i omorika, uvertiru za Vojnovićev Ekvinocio, muziku za pozorišne komade Put oko sveta, Nahod, Tašana i dr.
Februara 2008. godine u Beogradu je pronađena gramofonska ploča izdavača Concert Gramophone Record (okvirno, snimak je oko 1910.) sa snimkom vojne kapele kojom diriguje Stanislav Binički. Ploča se danas nalazi u fondu Narodne biblioteke Srbije.
Stanislav Binički je bio uvažena ličnost kada je, krajem tridesetih godina dvadesetog veka, pozvan da po prvi put čuje novopostavljena zvona na novoj, upravo završenoj crkvi Svetog Aleksandra Nevskog na Dorćolu u Beogradu. Prema zapisu u crkvenom letopisu Binički je, slušajući, u oduševljenju uzviknuo: "Eto konačno i Beograd dobi prava crkvena zvona".


Domaci cu zadati u toku dana..
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyFri Sep 25, 2009 6:36 pm

Za domaci samo odgovoriti na ovo pitanje:
Koje godine je godine u Beogradu pronađena gramofonska ploča izdavača Concert sa snimkom vojne kapele kojom diriguje Stanislav Binički?
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptySun Sep 27, 2009 5:42 pm

Zasto je samo Jana uradila domaci? o.O
Saljite domace do nocas u 00:00
Back to top Go down
<Sweetest Girl<3
U pripremi je tvoj prvi cd
U pripremi je tvoj prvi cd
<Sweetest Girl<3


Female Taurus Posts : 119
Points : 136
Birthday : 1997-05-11
Join date : 2009-09-09
Age : 27
Location : Tu negdje...... xD

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptySun Oct 11, 2009 1:30 am

Ja sam tek sad vidjela domaci....
Sorry sto zakasnila sa domacim, i to mnooogo!! Sad
Back to top Go down
^StarStruck^
Administrator
^StarStruck^


Female Virgo Posts : 480
Points : 581
Birthday : 1994-08-29
Join date : 2009-08-17
Age : 29

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Oct 12, 2009 8:54 am

JA zaista ne mogu da priznam domaci koji toliko kasni...
Back to top Go down
<Sweetest Girl<3
U pripremi je tvoj prvi cd
U pripremi je tvoj prvi cd
<Sweetest Girl<3


Female Taurus Posts : 119
Points : 136
Birthday : 1997-05-11
Join date : 2009-09-09
Age : 27
Location : Tu negdje...... xD

Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 EmptyMon Oct 12, 2009 9:02 am

Nema veze... Istorija  muzike - Page 2 Icon_smile
Back to top Go down
Sponsored content





Istorija  muzike - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Istorija muzike   Istorija  muzike - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Istorija muzike
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Istorija muzike

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Music academy :: Music academy! :: Ucionice-
Jump to: